„Eko Budka” na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Ziębicach

17 grudnia 2022 r. zorganizowałyśmy Eko Budkę na jarmarku świątecznym w Ziębicach. Była to dobra okazja do zaangażowania uczestników i ich rodzin do wspólnego działania i zaprezentowania umiejętności, działań i wypracowanych metod mieszkańcom pow. ząbkowickiego a także turystom i mieszkańcom ościennych gmin, którzy przyjechali na Jarmark.

Nasi beneficjenci wystawiali swoje produkty: świąteczne ozdoby, szmateczki, wyroby z ceramiki i wikliny, ekogryki.

W Eko Budce rozdawaliśmy ulotki podsumowujące projekt, prezentowałyśmy prace wykonane przez uczestników warsztatów, lokalne ekowyroby, reklamowałyśmy lokalnych twórców.

Była też degustacja lokalnych wyrobów (chleba, pierniczków, ciasteczek, miodów itp.).

Wolontariusze zbierali datki na Schronisko Puchaczówka.

Była mini wystawa zdjęć z projektu.

Spotkanie miało na celu zareklamować nasze działania, ale również zainteresować nowych beneficjentów. Ekobudka  to szansa na rozmowy o projekcie, planach, kreowaniu kolejnych działań. Połączyliśmy wartości merytoryczne związane z kwestiami projektu oraz społeczno-animacyjne. Uczestnikom bardzo podobała się inicjatywa. Zbierałyśmy dużo różnych pozytywnych opinii. Przed Jarmarkiem powstał artykuł, który udało się umieścić w lokalnej prasie. To być może również wpłynęło na pozytywny odbiór.

Zobacz: