Warsztaty Ojo de dios i pokaz renowacji mebli

Uczestniczki zaprosiliśmy do naszego nowego miejsca twórczych spotkań w Ciepłowodach – Rybnej Galerii. Warsztaty prowadzili Ewa Rakiel z Amore Teodore. Pokazy renowacji mebli Kamil Trzybulski z Rybnej Galerii.

Ojo de Dios to meksykańskie amulety, które powstają poprzez oplatanie kolorowej włóczki wokół konstrukcji np. z patyków. Przy użyciu tej prostej i efektownej techniki, uczestniczki wyplotą swoje osobiste mandale. Materiałem użytym do wykonania prac będzie włóczka wełniana i syntetyczna pochodząca w głównej mierze z recyklingu np. ze sprutych swetrów, z resztek po wydzierganiu ubrań. Materiałowi, który czekał na dnie babcinej szafy nadamy nowe, barwne życie.

Ewa Rakiel jest magistrem etnologii, a także instruktorką rękodzieła z wieloletnim doswiadczeniem i wiedzą popartą tytułem Instruktora Rzemiosła Artystycznego wydanym przez Narodowe Centrum Kultury oraz czeladnika w zawodzie koszykarz-plecionkarz. Od 10 lat prowadzi warsztaty rzemiosła tradycyjnego i upcyklingu współpracując z instytucjami kultury m. in. Obornickim Ośrodkiem Kultury oraz organizacjami pozarządowymi np. Fundacją Raban. Pani Ewa jest także ekoedukatorką, prowadziła warsztaty dla szkół i instytucji współpracując m. in. z Fundacją Ekorozwoju. Właścicielka marki Amore Teodore.

Podczas spotkania o renowacji mebli rozmawialiśmy o charakterystycznych meblach spotykanych na naszym terenie, rodzajach drewna i ich rozpoznawaniu, okleinach, barwieniu i zabezpieczaniu. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak je wyczyścić, usunąć stare lakiery i farby nie niszcząc, wydobyć kolor i urodę przedmiotu.
Warsztaty prowadził Kamil Trzybulski, który w Rybnej Galerii odpowiada za meble z ceramiką, zajmuje się renowacją, długoletni współpracownik i instruktor wrocławskiego Akantu.

Plakat zapraszający na wydarzenie.

Zobacz: