Ogólnopolski konkurs na kafel lub mozaikę

Fundacja Sztukupuku ogłasza konkurs na kafel lub mozaikę „Lepieje” czyli ceramiczne wierszyki z polewą.

plakat promujący konkurs, w centrum zdjęcie poetki - Wisławy Szymborskiej

Poznaj nasz konkurs krok po kroku:

Po pierwsze, konkurs organizujemy z okazji urodzin Wisławy Szymborskiej (2 lipca 1923 r.).

Po drugie, zachęcamy mieszkańców gminy Ziębice oraz chętnych z całej Polski do stworzenia kafli ceramicznych, które nawiązują do poezji noblistki. Powstanie z nich mural przy Ziębickim Centrum Kultury. Wybierz i poddaj interpretacji dowolny cytat, frazę lub wiersz z twórczości Szymborskiej.

Po trzecie, konkurs na kafel lub mozaikę adresujemy do artystów, młodzieży licealnej i uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych, warsztatach terapii zajęciowej oraz dorosłych. Zgłoszenia możliwe są indywidualnie lub przez instytucje.                                                                                                           

Po czwarte, prace prosimy wysłać do 1 października 2023 r.. W zgłoszeniu podaj tytuł, imię i nazwisko autora lub instytucji, adres zamieszkania. Dostarcz pracę wysyłkowo lub osobiście na adres: Fundacja Sztukupuku, ul. Stawowa 5, 57-211 Ciepłowody.

Po piąte, przewidujemy nagrody finansowe i rzeczowe o wartości 3500 zł dla pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

Po szóste, informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 505699834 lub przez stronę fundacji na Facebooku. Śledź nas na Facebooku, aby być na bieżąco z naszymi wydarzeniami. Szczegółowy regulamin konkursu znajdziesz w załączniku.

Konkurs finansowany jest ze środków i pod patronatem Urzędu Miasta Ziębice. Dziękujemy Urzędowi Miasta Ziębice za wsparcie i zaangażowanie w rozwijanie kultury oraz sztuki w regionie.

Pobierz regulamin konkursu

Zobacz: