Warsztaty tworzenia biżuterii

Mając do dyspozycji cały warsztat – od kowadła przez palnik – stworzyliśmy z miedzianych drutów, blach i kamieni półszlachetnych piękne wisiorki i bransoletki. Wszystkie materiały (miedź, kamienie półszlachetne, przybory) zapewniał organizator, czyli nasza Fundacja Sztukupuku.


Opanowanie cienkich drutów w taki sposób, aby ułożyły się w konkretny wzór wymaga precyzji, skupienia. Iryzacja, młotkowanie – to nowe techniki, nowe terminy, które możemy dopisać do swoich doświadczeń.

Warsztaty były prowadzone przez Kasię Sobocką, która na co dzień zajmuje się tworzeniem biżuterii. Zaufało jej wiele znanych osób, m.in. Agnieszka Więdłocha (jako modelka), Tatiana Jachyra (fotograf), Freya.

Dorota Felcenloben o prowadzącej: „Osobiście mogę polecić wyroby Kasi. Sama noszę jej dzieła. Jestem zachwycona doborem kolorystyki, wykonaniem i funkcjonalnością tej biżuterii. Wzbudza ona duże zainteresowanie. Sprawdza się w codziennym użytkowaniu oraz na przyjęciach okolicznościowych (śluby, spotkania biznesowe, rodzinne, sylwester itp.). Kasię poznałam, kiedy pracowałam w gazecie i potrzebowałam materiałów do reportaży. Szukałam ciekawych osób z Dolnego Śląska”.

Zobacz: